Obyczaje na studniówce

Gdzie się podziały czasy studniówek organizowanych na korytarzach szkoły lub w sali gimnastycznej? Na przestrzeni lat, razem z przemianą społeczeństwa, zmieniły się obyczaje na studniówce. Mimo, że zmieniły się czasy to kilka rzeczy nie uległo zmianie. Z całą pewnością nie zmieniła się ranga tego wydarzenia i nadal studniówka jest najważniejszą sprawą w życiu licealisty. Nie praktykuje się już bali maturalnych, które odbywały się po studniówce i były prawdziwym wejściem w dorosłe życie ale obyczaje na studniówce nie uległy zmianie.

Nadal jest to moment w którym każdy chce się pokazać jak najlepiej, kolejne takie wydarzenie w życiu kobiety to ślub 🙂 . Nadal mężczyźni ubierają się w garnitur (dla nich ślub nie jest już tak ważny  ale to się okazuje z czasem:) Nadal dziewczyny zakładają czerwoną podwiązkę a wódkę przemyca się tzw. cichaczem.

Jednym z głównych momentów studniówki jest kabaret, który kiedyś nawiązywał do życia szkolnego i nauczycieli, teraz jest to troszkę inna koncepcja, nawiązująca do tego co się dzieje w życiu ale mniej życiu szkolnym. Niewątpliwie bardzo ważnym elementem są klasowe zdjęcia szkolne, które są robione razem z wychowawcą. Od co najmniej 20 lat jest moda na filmowanie studniówek i to się nie zmieniło. Czasami oglądam film ze studniówki i aż łza się w oku zakręci :’). Zadecydowaliśmy o filmie natomiast żałuję z perspektywy czasu, że nie był wynajęty fotograf na studniówkę.

Niestety nie było kiedyś full HD a kamerzysta na studniówkę nie był tak doświadczony i profesjonalny ale i tak miło wrócić do tamtych lat.

Pozdrawiam wszystkich maturzystów i oczywiście zapraszam do współpracy

~ Fotograf Elbląg