Fotograf Elbląg a obiektyw Zenit

Witam wszystkich to ja fotograf Elbląg,

Dzisiaj mam dla miłośników fotografii coś baaardzo apetycznego 🙂 – aparat Zenit. Ma on z całą pewnością 30 lat ale jak widać dla tego modelu czas się zatrzymał dość dawno. Kolega wygrzebał w piwnicy model, który widać na zdjęciu, postanowiłem więc wykorzystać obiektyw Zenit do fotografowania moim systemem Canon.
Zeby całość działała poprawnie należało założyć pierścień, dzięki któremu udało się zamocować gwintowany obiektyw Zenita na Canon Eos.

Podczas dzisiejszych prób stwierdziłem, że ten genialny obiektyw będzie idealnym rozwiązanie w fotografii ślubnej oraz weselnej. Delikatne rozmycia i możliwość płynnego sterowania głębią ostrości dają możliwość wykonywania wysokiej jakości zdjęć z nutką emocji. Romantyczne rozmycia w przypadku zdjęć takich jak fotografia ślubna czy sesje rodzinne będą jak najbardziej uzasadnione.

 

Wady i zalety

Dużą zaletą obiektywu, który był w tym modelu Zenita to z całą pewnością światełko 2.0 dzięki czemu można robić zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach.

Co się dzieje po podłączeniu do systemu Canon?

Tracimy całą automatykę więc jeżeli ktoś nie potrafi korzystać z trybu M w aparacie to niech sobie nawet głowy nie zawraca tego typu hybrydami. Niestety mankamentem jest brak możliwości sterowania przesłoną a co za tym idzie jest ona ciągle otwarta w pozycji 2.0. Oczywiście w samym obiektywie wszystko działa poprawnie ale „przycisk” znajdujący się na obiektywie nie ma o co się oprzeć a żeby można było wszystkim sterować musi on być włączony. Może pomyślę nad sposobem aby ten przycisk był ciągle ON 🙂

Dużym plusem są wymiary obiektywu, fakt, że szkła są szklane a nie plastikowe oraz interesujące rozmycia, którymi możemy sterować.

Podsumowanie

Fajnie, że istnieje możliwość połączenia tradycyjnych, bardzo starych rozwiązań z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi. Polecam wszystkim tego typu rozwiązanie ponieważ daje bardzo dobre efekty wizualne za bardzo małe pieniądze. Aparat Zenit z obiektywem można kupić w cenie między 25-150zł. Opłaca się przez wzgląd na obiektyw.

 

Zdjęcie zrobione dzisiaj aparatem CANON z obiektywem Zenit

Galeria zdjęć z Baltic Cup

Galeria zdjęć z Baltic Cup 2013